Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » FAN CLUB » Şarkıcı Fan Kulübü » Sagopa Kajmer Fan Kulüp


Seçenekler
Sago Kimdir ?
Alt 31-03-2011, 05:20 PM   #1 (permalink)
Cool Sago Kimdir ?


Yunus Özyavuz, müzik yaşantısına Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak başladı. Bu sırada Rapper M.C. (Rapper Mic Check ve DJ Mic Check adıyla) müstear ismini kullandı. 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. Kuvvetmira grubunda halen kendisi, Kolera ve Abluka Alarm bulunmaktadır. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe Sözlerim Silahım ve İhtiyar Heyeti isimli 2 albüm çıkardı. Daha sonra Silahsız Kuvvet mahlasını bırakıp Sagopa Kajmer mahlasıyla müzik yaşantısına devam etmiştir. Ardından Bir Pesimistin Gözyaşları ve Romantizma albümlerini çıkarmıştır. Sagopa Kajmer ve eşi Kolera (Esen Güler Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Sagopa Kajmer bu olayı bir röportajında "Boğulacaksak kendi denizimizde boğulalım, dedik." şeklinde açıklamıştır. Bu ikili ve Kuvvetmira'da yer alan diğer rap sanatçıları Melankolia Müzik'in ilk albümü Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğünü yine Sagopa Kajmer üstlenmiştir.Ayrıca 2008 yılında MTV Türkiye tarafından EMA'de Hip-Hop kategorisinden Türkiye'nin en iyi sanatçısı olmaya aday olmuştur ve EMA Party'deki performansıyla ve seyircileriyle dikkat çekmiştir. 2008 yılında Melankolia etiketi altında Melankolia Wears da çıkmıştır. 2008 yılının sonlarında başlattığı "DJ Benim" yarışması ve 2009 yılında çıkarmayı planladığı "Yeraltı Kafilesi" albümü ile rap müzikte genç yeteneklere ne kadar önem verdiğini göstermektedir.2006 yılında yılında Melankolia Müzik’in ilk göz bebeği olan ve plak şirketimizin piyasaya sürdüğü ilk albüm olan ”KAFİLE” ,herkes tarafından tüm zamanların en iyi Türkçe Rap Karma Albümü olarak değerlendirilmişti.Kafile Albümünün 3 sene sonrasında Melankolia Müzik tekrar Yeraltındaki kafileye göz kırpıyor.Ayrıca rap dışında Break dance, MC'lik , Dj'Lik'te yapabiliyor..

Sagopa Kajmer'in anlamı
Müzik hayatında kullandığı ismi Sagopa, Mısır'da bir piramidin adıdır. Birçok arkeolog bu piramidin sırrını çözmeye çalışırken, tuzaklara düşüp can verdikleri söylenir. En son, soyadı Kajmeri olan bir arkeolog, Sagopa'nın gizemini ortaya çıkartmış ve piramidin en gizemli yerine, son odasına girerek, duvara Sagopa'nın gizemini çözen anlamına gelen Sagopa Kajmeri kazımıştır. Ancak bu arkeolog da (Gerhard Kajmeri) hava akımı yüzünden can vermiştir. Bu olaydan bir süre sonra piramide modern araçlarla giren bilim adamları, ölen adamın (Gerhard Kajmeri)'nin cesedini bulmuşlar ve piramide donanımsız girme cesaretinden dolayı bu adamın adını tüm dünyaya duyurmuşlardır.

DJ'lik Hayatı
Mic Check takma adıyla Özyavuz, 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Fuchs'un "Huzur N Darem" albümünün prodüktörlüğünü yapmıştır. DJ'lik alanında da kendini geliştiren Özyavuz, Turntablizm denilen olayın Türkiye'deki öncüsü olarak kabul edilir. Ayrıca Özyavuz, Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü de yapmıştır. Yurt dışında "h2000", "j&b" gibi festivallerde ve çeşitli yerlerde DJ’lik yapmıştır.

Çok önemli bir müzik birikimi ve arşivine sahip Yunus Özyavuz, “Sagopa Kajmer” kimliğiyle “PESIMIST UNDERGROUND RAP” tarzını oluşturmuş, müzik kalitesi, söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değisik kitleden insana kanıtlamıştır. Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır.

Bir yandan DJ'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer, 2004'te Türkiye'nin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler hazırlamıştır. Al Bir de Burdan Yak isimli parçasına video klip çekilmiştir. Bu gelişme Sagopa Kajmer'i tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırmayı başarmıştır. Türkiye'de birçok insan Sagopa Kajmer'i bu kelime ile tanımıştır. 2005'te Kolera'nın Karantina Embriyo albümünün prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Records'tan çıkardığı Romantizma isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan Vasiyet Kral TV'de 2005 yılının En İyi Klip ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında Kuvvetmira ile beraber Kafile isimli albümü çıkarmıştır. 2007 yılında Kolera ile düet albümleri olan İkimizi Anlatan Bir Şey'i dinleyicileriyle buluşturmuştur. Türkiyenin En iyi Beat makerıdır En son 2010'da genç rapper'ların kendisine gönderdiği parçaları derleyerek Kafile 2 albümünü çıkartmıştır. Bu albümde kendi şarkısı yoktur

Özel hayatı
Sagopa Kajmer, gerçek adıyla (Yunus Özyavuz), kendisi gibi rap müzik sanatçısı olan Kolera (Esen Güler Özyavuz) ile 2006 yılında evlenmiştir. Ayrıca Sagopa Kajmer'in ilk ilham kaynağı babası Mehmet Özyavuz olarak söylenir.

Albümler
Yeraltı Operasyonu (1998) Turbo
Sözlerim Silahım (2001) Silahsız Kuvvet
İhtiyar Heyeti (2002) Silahsız Kuvvet
On Kurşun (2002) Sagopa Kajmer
Sagopa Kajmer (2002) Sagopa Kajmer
Bir Pesimistin Gözyaşları (2003) Sagopa Kajmer
Romantizma (2005) Sagopa Kajmer
Kafile (2006) Kuvvetmira
İkimizi Anlatan Bir Şey (2007) Sagopa Kajmer, Kolera
Kötü İnsanları Tanıma Senesi (2008) Sagopa Kajmer
Şarkı Koleksiyoncusu (2009) Sagopa Kajmer
Yeraltı Kafilesi. Kafile 2 (2010] Sagopa Kajmer
Bendeki Sen (2010) Sagopa Kajmer
Derleme Albümler
Melankolia Compilition Vol.1
Melankolia Compilition Vol.2
Melankolia Compilition Vol.3
Mixtapeler
Kuvvetmira Mixtape
Melankolia Mixtape Vol.1 (2006)
EP'ler
Pesimist Ep 1
Pesimist Ep 2
Pesimist Ep 3
Disstortion Ep
Pesimist Ep 4 - Kurşun Asker
Pesimist Ep 5 - Kör Cerrah
Saykodelik Ep-(Pessimist Orkestra)

-----------------------------------------
ÇIKAN HABER VE İFTİRALAR
-----------------------------------------

11 yaşındaki hayranını döven rapçi

11 yaşındaki hayranı Sagopa`nın evini görmek istemişti sadece... Rapçi bir anda dışarı çıktı ve kendisine yakışmayan o hareketi yaptı.

Sagopa Kajmer olarak bilinen rapcı Yunus Özyavuz, yine kendisi gibi rapcı olan eşi Esen Güler Özyavuz`la birlikte 11 yaşındaki hayranı Ç.D`yi dövdükleri iddiasıyla gözaltına alındı.


İddiaya göre, Ataköy`e geçtiğimiz günlerde taşınan 11 yaşındaki Ç.D, arkadaşlarıyla birlikte sitede dolaşırken, bir arkadaşının Sagopa Kajmer`in evini göstererek `Burada oturuyor` dedi. Bunun üzerine Ç.D., hayranı olduğu Kajmer`i görmek için giriş kattaki evin camından içeri bakmak istedi.


SAÇINDAN SÜRÜKLEYEREK İÇERİ SOKTU


Bu sırada yine eşi Esen Güler Özyavuz`la birlikte dışarı çıkan Sagopa Kajmer, küçük hayranını saçından çekerek sürükleyerek evin içine soktu. Bu sırada kapıyı kilitleyen Kajmer, küçük çocuğu dövmeye başladı. Ç.D`nin arkadaşlarının durumu ailesine bildirmesi üzerine, site sakinleri ve aile küçük çocuğu Kajmer`in elinden kurtardı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesiyle, Kajmer ve eşi gözaltına alınarak Ataköy Polis Merkezi`ne götürüldü.

----
Cübbeli`nin Eurovision adayı

`Cübbeli Hoca` lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü`nün adayı ünlü rapçi taraftar patlaması yaşadı.

`Cübbeli Hoca` lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü`nün adayı ünlü rapçi taraftar patlaması yaşadı.


`Cübbeli Hoca` lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü`nün `Eurovision`da Türkiye`yi temsil etsin` dediği rapçi Sagopa Kajmer`e 50 bin kişi de destek verdi.


Akşam gazetesinin haberine göre; Cübbeli Ahmet Hoca`nın `Eurovision`da Türkiye`yi temsil etsin` dediği rapçi Sagopa Kajmer`e facebook`ta 50 bin kişi destek verdi.


HELAL HARAM HUDUDU KÜLTÜRÜ VAR `


Cübbeli Hoca` Ahmet Mahmut Ünlü`nün, Sagopa Kajmer adıyla tanınan Yunus Özyavuz için söylediği, `Çok kültürlüdür. Bestelerinin içerikleri düşündürücüdür, şirk içermez. Müstehcen, kadının ağzını, dudağını tasvip eden şeyler yapmaz. Helal, haram hududu, kültürü var` yorumlarının ardından ünlü rapçi için 50`nin üzerinde grup oluşturuldu. Ancak Cübbeli Ahmet Hoca destekli Kajmer, Norveç`te yapılacak 55. Eurovision Şarkı Yarışması için, `Eurovision`a bu işle alakalı olan kişiler gitsin. Katılmayı düşünmüyorum` dedi

---
İşte Cübbeli Hoca`nın rapçisi

Cübbeli Ahmet, canlı yayında adını verdiği rapçi Sagopa Kajmer kısa sürede ününe ün kattı. Kajmer en çok arananlar listesinde! Cübbeli Ahmet, canlı yayında adını verdiği rapçi Sagopa Kajmer kısa sürede ününe ün kattı. Kajmer en çok arananlar listesi

Cübbeli Ahmet, canlı yayında adını verdiği rapçi Sagopa Kajmer kısa sürede ününe ün kattı. Kajmer en çok arananlar listesinde!


Cübbeli Ahmet, canlı yayında adını verdiği rapçi Sagopa Kajmer kısa sürede ününe ün kattı. Kajmer en çok arananlar listesinde!


`Cübbeli Hoca` lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü`nün adayı ünlü rapçi taraftar patlaması yaşadı `Cübbeli Hoca` lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü`nün `Eurovision`da Türkiye`yi temsil etsin` dediği rapçi Sagopa Kajmer`e 50 bin kişi de destek verdi.


Cübbeli Ahmet Hoca`nın `Eurovision`da Türkiye`yi temsil etsin` dediği rapçi Sagopa Kajmer`e facebook`ta 50 bin kişi destek verdi.


Cübbeli Hoca` Ahmet Mahmut Ünlü`nün, Sagopa Kajmer adıyla tanınan Yunus Özyavuz için söylediği, `Çok kültürlüdür. Bestelerinin içerikleri düşündürücüdür, şirk içermez. Müstehcen, kadının ağzını, dudağını tasvip eden şeyler yapmaz. Helal, haram hududu, kültürü var` yorumlarının ardından ünlü rapçi için 50`nin üzerinde grup oluşturuldu. Ancak Cübbeli Ahmet Hoca destekli Kajmer, Norveç`te yapılacak 55. Eurovision Şarkı Yarışması için, `Eurovision`a bu işle alakalı olan kişiler gitsin. Katılmayı düşünmüyorum` dedi.


---
Sagopa: Konserlerime içkili GELMEYİN

Sagopa Kajmer Mahlası ile bilinen ünlü rap sanatçısı Yunus Özyavuz`dan çarpıcı açıklamalar Türkiye`de RAP`i argonun esaretinden kurtarmış ve maneviyatı ön plana çıkaran eserleri ile milyonlarla tarif edilebilen bir dinleyici kitlesine ulaşmış olan S

Sagopa Kajmer Mahlası ile bilinen ünlü rap sanatçısı Yunus Özyavuz`dan çarpıcı açıklamalar


Türkiye`de RAP`i argonun esaretinden kurtarmış ve maneviyatı ön plana çıkaran eserleri ile milyonlarla tarif edilebilen bir dinleyici kitlesine ulaşmış olan Sagopa Kajmer kendisini dinlemeye gelenlerden içki konusunda bir istekte bulundu.


Eserlerinin taşıdığı derin manalar ile özellikle 2008 başından bu yana Türkiye`de rap anlayışını değiştiren ve isminden söz edilen tek RAP sanatçısı olmayı başaran Sagopa, konserlerinde içki ve içki izlerini görmek istemediğini bildirdi


Benim konserlerime yanlarında içki ile ya da içki içip gelmesinler diyen Yunus Özyavuz 2009 yılının son turnesini değerlendirdiği açıklamasının sonunda dinleyicilerine `(...)Bir de Sagopa Kajmer olarak sizlere büyük harflerle bir vasiyet bırakmak istiyorum. Benim konserlerime asla içkili gelmeyin ve edepsizlik yapmayın` dedi.


Sagopa Kajmer 2009 yılında Bağdat, Gazze gibi ezilen Müslüman halklara yaptığı şarkılarla Türkiye`de büyük yankı uyandırmış ve dinleyici kitlesini normal rakamların çok üzerine taşımayı başarmıştı...

Alıntıdır
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Sago resimleri
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSh4SNvMfKdjrOXyILzLV4FzPgbMVyxEUJeosMWS2v3Fza3XRUWiJMsNOhO...
sago nickleri
вєηιм вιя ѕıяяıм ναя αçıкℓαηмαуα¢αк кα∂αя ѕıя DoYmAz sAgO YaKaR TüTüN káŕıştı ýáŕıńıń bíttí düń tédíŕgíń búgüń
Sago&kolo
http://img466.imageshack.us/img466/373/sago1dk1.th.jpg http://img392.imageshack.us/img392/3985/sago9lh8.th.jpg ...
Sago Kaf Kef
Sagopa Kajmer Biyografisi - Hayatı - yaşamı SAGOPA KAJMER DJ MiC CHECK Yunus Özyavuz 1978 Samsun doğumlu. İlk olarak Samsun'da yerel radyoda...

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 05:06 AM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilir veya Buradaki Formu Doldurarak bize iletebilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO