Ana Sayfa > Facebook > Facebook Şifremi Unuttum Facebook Şifresini Geri Almak

Facebook Şifremi Unuttum Facebook Şifresini Geri Almak

Cumartesi, 28 May 2011 Okunma Sayısı: 44.782

Facebook Şifre Değiştirme, Facebook şifrenizi unuttunuz mu? Facebook e-posta adresinizi hatırlamıyor musunuz? Ya da Facebook’ta kullandığınız cep telefonu numaranızı mı unuttunuz? Eğer Facebook şifrenizi unuttuysanız, Facebook şifrenizi geri almak ya da sıfırlamak için anlatacağımız adımları takip edin.

İlk olarak Şifreni mi unuttun? (https://www.facebook.com/recover.php) bağlantısına tıklayın. Karşınıza şu şekilde seçenekler çıkacaktır.

facebook-sifremi-unuttum

1- E-posta adresini veya telefon numaranı gir.
Buraya şu şekilde girişler yapabilirsiniz:
* Giriş e-posta adresin
* Cep telefonu numaran
* Geçmişte Facebook hesabınla kullandığın diğer bir e-posta adresi veya telefon numarası.

2- Facebook kullanıcı adını gir.
* Kullanıcı adını öğrenmek için bir arkadaşından Facebook profilini ziyaret etmesini ve profilinin internet adresini sana göndermesini isteyebilirsin.

3- Adını ve bir arkadaşının adını gir.
* Adını ve soyadını Facebook hesabında gözüktüğü gibi gir. Ayrıca, Facebook’taki arkadaşlarından birinin adını ve soyadını gir.

1. seçenek ile Facebook şifrenizi geri almak isterseniz, Facebook şifrenizi hatırlamanız için bilindik yöntemler bulunmakta. E-posta adresinizi ya da cep telefonu numaranızı kutucuğa yazın. E-posta adresinizi yazarsanız Facebook şifre değiştirme linkinin bulunduğu bir e-mail gönderilir. Eğer cep telefonu numaranızı yazarsanız, Facebook şifrenizi yenileyeceğiniz bir sms cep telefonunuza gönderilir. Tabi ki cep telefonu seçeneği için daha önceden Facebook hesabınıza cep telefonu numaranızı girmiş ve bu cep telefonu numaranızı onaylamış olmanız gerekmektedir.

2. seçenek ile Facebook şifrenizi geri almak isterseniz, Facebook’ta isminizin üzerine tıkladığınızda adres çubuğunda görülen linki yazmalısınız. Bu link şu şekildedir; http://facebook.com/isim-soyisim ya da http://facebook.com/profile.php?id=********
Eğer Facebook hesabınızın linkini bilmiyorsanız, Facebook hesabınızda bulunan bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Arkadaşınızın sizin isminizin üzerine tıklayarak, adres çubuğunda yazılı olan linki size iletmesi gerekmektedir.

3. seçenek ile Facebook şifrenizi geri almak isterseniz, bu seçenek Facebook hesabınızdaki isminizdir. İlk kutucuğa kendi isminizi, ikinci kutucuğa da Facebook hesabınızda bulunan herhangi bir arkadaşınızın ismini girmeniz yeterli olacaktır.

Eğer Facebook hesap bilgilerinizi tamamen unuttuysanız ve yukarıdaki seçeneklerle fabook şifrenizi geri alamıyorsanız bununda bir çaresi var.
Bunun için “Hesabımı Tanımlayamıyorum” (https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=cannot_identify&flow=pw_reset) linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıkladığınızda karşınıza çıkan formdaki gerekli bilgileri doldurup göndermeniz gerekmedir.

facebook-bilgilerimi-tamamen-unuttum

Bu form şu şekildedir;
1- E-posta adresiniz: Size ulaşabileceğimiz e-posta adresi. Eğer giriş yaparken kullandığınız e-posta adresine erişebiliyorsanız buraya onu girin

2- Facebook hesabınıza erişmek için kullandığınız e-posta adresi: Facebook hesabınıza girerken kullandığınız e-posta adresi

3- Bu e-posta adresine erişiminiz var mı?: Facebook için kullanmış olduğunuz e-posta adresinin aktif olup olmadığını kontrol edin.

4- Facebook hesabınızındaki adınız: Facebook profilinizde gözüken şekilde adınız.

5- Doğum tarihiniz: Gün, Ay, Yıl şeklinde doğum tarihiniz.

6- Hesabınızı tanımlamak için kullandığınız yöntem: Yöntem 1: E-posta adresi veya telefon numarası. Yöntem 2: Facebook kullanıcı adı. Yöntem 3: Adınız ve bir arkadaşınızın adı. Üç yöntemi de kullandım. Üç yöntemden ikisini kullandım.

7- Cep telefonu numarası: Hesabınızda belirtildiği şekilde, ülke koduyla birlikte giriniz. Örnek: 905460000000

8- Facebook profil URL’si (internet adresi): Facebook’ta isminizin üzerine tıkladığınızda adres çubuğunda görülen linki yazmalısınız. Bu link şu şekildedir; http://facebook.com/isim-soyisim ya da http://facebook.com/profile.php?id=********

9- Bir Facebook arkadaşınızdan Profil sayfanıza tıklamasını ve o sayfanın URL’sini (internet adresini) kopyalayıp yapıştırarak size göndermesini isteyin.

10- Facebook hesabınıza eklemiş olabileceğiniz diğer e-posta adresleri: Eğer Facebook hesabınıza başka bir e-posta adresi eklediyseniz onları yazın.

11- Profil resminizin kısa bir tanımı: Profil resminizi kısaca tanımlayın. Portre bir resim, uzun siyah saçlı, gözlüklü, deniz kenarında çekilmiş resim gibi.

12- Sorununuzun açıklaması: Buraya Facebook hesabınıza giremediğinizi kısaca yazın.

Son olarak şunu belirtelim Facebook’a kayıt olurken bilgilerinizi sallama bir şekilde yazdıysanız. Yani kullanmadığınız bir mail adresi ile kayıt olduysanız, cep telefonu numaranızı girmediyseniz ve kafanızdan bir isim uydurduysanız ve bu bilgilerin hiçbirini hatırlamıyorsanız Facebook şifrenizi geri almanız biraz zor.Facebook'da Paylaş

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
Yorum Yap

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,