Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » EĞİTİM VE ÖĞRETİM » Özel Güvenlik Sınavı


Seçenekler
Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor
Alt 01-03-2010, 01:41 PM   #1 (permalink)
Arrow Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

Özel güvenlik personeli sonunda hak ettiği değeri buluyor.Bugün televizyonların ana haber bültenlerinde yer alan habere göre artık özel güvenlik personeli polis maaşı kadar maaş alacak.Daha önceleri asgari ücret ile çalıştırılan özel güvenlik personeli,Meclis alt komisyonunda bulunan tasarı yasalaşırsa,insan onuruna yakışır bir maaş alacak.


Konu ile ilgili haber.....


Özel güvenlik görevlilerine müjde niteliğinde bir yasal çalışmaya imza atıldı. Özel güvenlikçilerin alacakları maaşlara yasal olarak alt sınır getirildi. Meclis İçişleri Alt Komisyonu’nda bulunan Özel Güvenlik Yasa Tasarısı’nda eklenen maddeyle güvenlikçilerin maaşlarının asgari ücretin iki katından az olamayacağına ilişkin sınır belirlendi. Yabancılar da mütekabiliyet esasına göre Türkiye’de güvenlik şirketi kurabilecek. Star gazetesinin haberine göre, TBMM İçişleri Komisyonu bünyesinde kurulan Özel Güvenlik Yasa Teklifi Alt Komisyonu raporunu tamamladı.

BODYGARD OLMAYACAK

50’nin üzerinde personel istihdam eden özel güvenlik şirketleri başka illerde irtibat bürosu açabilecek. Özel güvenlik yasasına eklenen yeni bir fıkra ile ‘üçüncü kişilere yönelik can ve mal güvenliğini sağlamak adına gözetim, denetim, kontrol, yönlendirme gibi değişik isimler altında yapılan hizmetler’ Özel Güvenlik Kanunu hükümlerine tabi olunarak yapılacak. Böylece üçüncü kişilere Bodygard’lık gibi hizmet satışı olarak verilen koruma faaliyetleri, izinsiz ve denetimsiz yapılamayacak. Özel güvenlik kurumları dahil kimse, yasaya aykırı izinsiz bodygard hizmeti veremeyecek.

Trafiği kontrol edebilecekler

Özel Güvenlik Yasa Tasarısı’nda yer alan düzenlemeler şöyle:

• Özel güvenlik görevlilerinin yetkileri arasında “araç trafiğini kontrol etme” de olacak. Spor müsabakalarına müdahale edecek. Özel eğitimli at ve köpek kullanabilecek.

• Özel güvenlik görevlileri artık işlenmiş bir suçun sanığı veya suç işleyeceğinden kuvvetle şüphe edilen kişiyi kovalayıp takip etmeyecek.

• Özel güvenlik görevlisi olabilmek için aranan 18 yaş şartı 21 olacak.

• Ruhsatlı silahlarını kaybeden görevlilere 3 bin TL ceza verilecek. Kimlik kartını zayi eden görevliye 50 TL ceza verilecek.

• Vali yardımcısının başkanlığında özel güvenlik komisyonu oluşturulacak. Özel güvenlik çalışmalarını temsilen ilin en çok üyesi bulunan sivil toplum örgütü temsilcisi de bulunacak. Şirketler tarafından üçüncü kişi kurum ve kuruluşlara sağlanacak koruma ve güvenlik hizmetleri hizmetin başlamasından itibaren en geç onbeş gün içinde ilgili valiliğe yazılı olarak bildirilecek.

• Özel güvenlik görevlisi her 5 yılda bir tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık raporu ile sağlık durumunu belgeleyecek. Böylece psikolojisi bozulan güvenlik görevlileri ayıklanacak. Özel güvenlik görevlilerine verilen beşer yıllık çalışma izinleri “süresiz” hale getirilecek. Emniyet, jandarma, MİT’ten ayrılan veya emekli olanlarda da özel güvenlik temel eğitim şartı aranacak.


Yazı Kaynağı:
http://ozelguvenlikmerkezi.blogspot....ki-katina.html
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 23-03-2011, 03:12 PM   #2 (permalink)
Standart Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

bu hakların verılmesı cok ıyı olacak sımdıden tesekurlerr
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 07-10-2011, 10:01 PM   #3 (permalink)
misafir
Standart Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

gerçekten devletimiz bu konuyu gerçekleştirirse gerçekten helal olsun bu devlete çok süper olur ya çünkü askeri ücretin altında bile veren yerler var bu insanlarda çalışmak zorunda burdan aldıgı maaşla ev geçindiren kaç bin aile var bu insanları ezilmekten kurtarmış olur devletimiz şimdiden tşklerimizi sunarız bütün ö.g.g adına
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 07-10-2011, 10:11 PM   #4 (permalink)
Misafir
Standart Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

ya gerçekten süper olur böyle bir durum biran önce bu durumun üzerinde durulup gerçekleşmesini isteriz şimdiden tşkler
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 29-09-2012, 09:52 PM   #5 (permalink)
Misafir
Thumbs up Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

ve artık biz bayanlara da daha fazla iş sahası acılmalı, hep bay guvenlık yerıne bayan guvenlıkte tercıh edılırse bayan ö.g.g lerde yararlanmıs olur
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 11-02-2013, 07:21 PM   #6 (permalink)
Misafir
Standart Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

bu yazılanlar gerçekmi size inanabilirmiyiz
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 13-02-2013, 08:37 PM   #7 (permalink)
Misafir
Red face Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

ben ö.g.g allah razı olsun devletimizden böyle bir şey olursa cok iyi olur bizim için yetmiyo ama aylıgımız gecinmeye calısıyoruz mecburuz calışmaya böyle bir şey olursa cok güzel olur bizim icin simdiden tşk ler inşallah yakın zaman da olur inşallah
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 23-08-2013, 02:25 PM   #8 (permalink)
Standart Cevap: Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

silahlı sertifikaya sahip güvenlik görevlisi silah taşıma ruhsatı alabilir mi? bu konuyla ilgili bilginiz var mı? varsa paylaşır mısınız lütfen?
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Rapidshare 6-7 Hane Güvenlik Kodu Çıkıyor Ama 4 Tane Yazacak Yer Var Diyenler Baksın
Rapid sitesinden dosya indiriken 4 haneli güvenlik kodu istiyor.Ama aşağıdaki gibi 7 haneli şifre veriyor.Alttaki kutucuğa sadece 4 hane...
Sarkozy'nin maaşı iki katına çıkacak
Fransa'da iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP), Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin maaşının iki katına çıkması için yasa tasarısı sundu. Posted...
13. Özel Güvenlik Sınavı
Bu sınava 06 Ağustos 2007 tarihinde eğitimi bitenler katılabilecektir. Sınav Tarihi: 02 Eylül 2007 dir.

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 08:28 AM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO