Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » KÜLTÜR SANAT » Kim Kimdir


Seçenekler
Medici Ailesi (Medici Ailesi Kimdir? - Medici Ailesi Hakkında)
Alt 05-01-2010, 12:26 PM   #1 (permalink)
Standart Medici Ailesi (Medici Ailesi Kimdir? - Medici Ailesi Hakkında)

Medici Ailesi

Temel BritannicaMediciler İtalya'nın Flo*ransa kentini yönetmiş soylu bir ailedir. İtalya'da ve Avrupa'nın öbür ül*keleriyle yaptıkları ticaret ve giriştikleri iş ilişkileri sonucunda büyük bir servet kazanan bu aile 400 yıl süreyle siyasal gücünü sür*dürmüştür.

Günümüzde Medici ailesi büyük paralar harcayarak yaptırdıkları ya da satın aldıkları olağanüstü güzellikte sanat yapıtlarıyla hatır*lanır. Ailenin en başarılı üyelerinin yaşadığı dönemde yaptırdıkları görkemli kilise ve sa*raylarla Floransa İtalya'nın en güzel kentle*rinden biri oldu. Bu yapıları bugün dünyaca ünlü büyük sanatçıların heykel ve tablolarıyla donattılar. Böylelikle sanat çevrelerini de desteklemiş oldular.

Ne var ki hatta onları öldürürlerdi.

İlk ünlü Medici güzel sanatlar ve eğitim alanında Floransa'nın Avrupa kentlerinin en ünlüsü olması büyük ölçüde Cosimo sayesin*dedir.

Cosimo'dan sonraki ünlü Medici tablo ve heykeller*le doluydu.

Lorenzo'nun oğlu Piero di Lorenzo de 'Medici 1553'te Fran*sa Kralı II. Henri ile evlenerek Catherine de Medicis adını aldı. Böylece Medici ailesi üye*leri Avrupa'nın en önemli ülkelerinde de güç kazandılar. Catherine de Medicis de sanatın gelişmesine öncülük etti. Oysa siyasette acı*masız ve ikiyüzlüydü. Binlerce Fransız Pro*testan'ın öldürüldüğü Aziz Bartolomeus Yor*tusu Kıyımı'ndan büyük ölçüde Catherine de Medicis sorumluydu.

16. yüzyıldan sonra Medici ailesi yöneticili*ği sürdürdüyse de önemini yitirdi. Zalimce yönetimleri ve halka yüksek vergi yüklemele*ri Floransa kentinin yoksullaşarak Cosimo ve Lorenzo dönemlerindeki görkemini yitirmesi*ne neden oldu. Medici ailesinin sonuncu üyesi olan Gian Gastone'nin çocuğu yoktu. Bu nedenle 1737'de ölünce yaklaşık 400 yıllık Medici ailesinin yönetimi sona erdi.
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Çandarlı Ailesi (Çandarlı Ailesi Kimdir? - Çandarlı Ailesi Hakkında)
Çan­darlı Ailesi Temel Britannica Çan­darlı Ailesihttp://www.favorifrm.net/images/smilies/virgs.gif vezirlik gibi önem­li görevler üstlenmiş...
Bir Aslan Ailesi
http://www.equality.ws/images.php?i=33786_12077525852.jpg ...
***Amg Ailesi***
http://img155.imageshack.us/img155/9025/amg0016cq9yc.jpg
Sertabın ailesi
Sertabın ailesi Sertab Erenerin annesi Yücel Erener, ilk sergisini önceki akşam Büyük Kulüpte açtı.
smiLey aiLesi
http://img247.imageshack.us/img247/9360/image0010sftb0ux0hk3.gif http://img216.imageshack.us/img216/8364/mouvementgo3et8rs2.gif ...

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 07:00 PM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilir veya Buradaki Formu Doldurarak bize iletebilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO