Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » KÜLTÜR SANAT » Hikayeler


Seçenekler
Seviyorum Demek İçin Geç Kalmayın
Alt 11-06-2011, 04:31 PM   #1 (permalink)
Standart Seviyorum Demek İçin Geç Kalmayın

15 yıl kadar önceydi. Tommy'yi ilk o gün görmüştüm. 'inancın Tarihi' dersimin öğrencilerinden biriydi. Uzun saçlı değişik bir gençti. Sınıfta benimle en çok tartışan öğrenci oldu. Tanrı'ya kayıtsız şartsız inanmayı kabullenmiyordu..

Mezun olurken bana imalı imalı
"Günün birinde Tanrı'yı bulacağıma inanıyor musun hocam?" dedi..
"Hayır" dedim yumuşakça..
"Yaa.." dedi.. "Oysa senin bu derste Tanrı'yı pazarladığını sanıyordum hocam.."
Kapıdan çıkıp gitmek üzereyken arkasından bağırdım:
"Tanrı'yı bulabileceğini düşünmüyorum. Ama o seni mutlak bulacak bir gün eminim."
Tommy omzunu silkip yürüdü. Mezuniyetten sonra izini kaybetmiştim ki acı haberi kendisi getirdi bana.. Ölümcül kansere yakalanmıştı. Odama girdiğinde zayıflamış çökmüştü. Kemoterapi o uzun saclarını dökmüştü. Ama gözleri hala pırıl pırıldı.
"Birkaç haftalık ömrüm kalmış hocam" dedi.
"Sana bir şey sorabilir miyim?" dedim..
"Tabii" dedi.. "Ne öğrenmek istiyorsunuz?.."
"Sadece 24 yaşında olmak ve ölmekte olduğunu bilmek nasıl bir şey?.."
"Daha kötüsü olabilirdi. 50 yaşında olmak devamlı kafayı çekmek ve müthiş paralar kazanmayı yaşamak sanmak gibi.."
Sonra niçin geldiğini anlattı..
"Okulun son günü sana Tanrı'yı bulup bulamayacağımı sormuş 'Hayır' yanıtı alınca şaşırmıştım. Sonra 'Ama o seni bulur' dediniz. İşte bunu çok düşündüm. Doktorlar ciğerimden parça alıp kötü huylu öldüğünü söyleyince Tanrı'yı aramayı ciddiye aldım birden. Habis ur diğer hayati organlarıma yayılmaya başlayınca sabahlara kadar dualar etmeye başladım. Hiçbir şey olmadı. Bir sabah uyandığımda ilahi bir mesaj alma yolundaki umutsuz çabalarımdan vazgeçiverdim aniden. Ömrümün geri kalan vaktini Tanrı ölümden sonra hayat falan gibi şeylerle geçirmeyecektim. Daha önemli şeyler yapma kararı aldım. O zaman gene seni düşündüm..'En büyük mutsuzluk sevgisiz bir hayat sürmektir. Bundan daha kötüsü de bu dünyadan sevdiklerine 'Seni seviyorum' diyemeden gitmektir' demiştin. Son günlerimi bu eksiği gidermekle harcayacaktım iste.. En zorundan başladım. Babamdan.."
Oğlu yanına geldiğinde babası gazete okuyormuş..
"Baba seninle konuşmam lazım" demiş Tommy..
"Peki konuş oğlum."
"Yani çok önemli bir şey.." Babası gazeteyi 10 santim indirmiş o zaman aşağı..
"Neymiş o bakalım?.."
"Baba seni seviyorum. Bunu bilmeni istedim.."
Tommy gülümsedi arkasını anlatırken .. Babasının elinden yere düşmüş gazete ..
Hayatında hiç yapmadığı iki şeyi yapmış .. Tommy'ye sarılmış ve ağlamış. Sabaha kadar konuşmuşlar.. Babası ertesi sabah ise gitmek zorunda olduğu halde..
"Annem ve kardeşimle daha kolay oldu" diye devam etti Tommy.. "Onlar da bana sarılıp ağladılar. Yıllardır bana söylemedikleri söyleyemedikleri şeyleri anlattılar.. Bütün bunları yapmak için bu kadar geç kalmış olmama üzüldüm sadece.. Ölümün gölgesi üzerime düşünce kalbimi açıyordum bana aslında çok daha yakın olması gereken insanlara.."
Nefes aldı Tommy.. "Bir gün baktım.. Tanrı orada hemen yanı başında duruyor. Ona yalvardığım zaman bana gelmemişti. Onun kendi programı vardı. Kendi bildiği gibi yapıyordu.. Gerçek olan su ki haklıydınız.. Ben onu aramaktan vazgeçtiğim halde gelmiş beni bulmuştu."
"Tommy" dedim "Sandığından çok önemli şeyler söylüyorsun tüm insanlığa.. Sen Tanrı'yı bulmanın en emin yolunu anlatıyorsun. Onu sadece kendine ayırmak sadece ihtiyaç duyunca aramak işe yaramaz.. Ama hayatını sevgiye açarsan o gelir seni bulur.. Bunu anlatıyorsun farkında mısın?." Devam ettim.. "Tommy bana bir iyilik yapar mısın?.. Bunları gelip sınıfımda da anlatabilir misin?.."Bir gün tespit ettik. Ama Tommy gelemedi o gün. Ölümle hayatı sona ermemişti tabii sekil değiştirmişti. Büyük bir adım atmıştı sadece.. inanmaktan görmeye geçmişti. Ölümünden önce son bir defa konuşmuştuk. "Söz verdiğim derse gelemeyeceğim. Çok halsiz ve bitkinim hocam" demişti. "Anlıyorum Tommy!.."Benim yerime onlara siz anlatır mısınız hocam?.. Siz anlatır mısınız. Herkese bütün dünyaya benim için anlatır mısınız?.." "Anlatırım Tommy" dedim.."Anlatırım merak etme!.."
** insanlara "Seni Seviyorum" demek için ölümü beklemenize gerek yok.. Simdi hemen simdi başlayabilirsiniz.. Başlayın ki hayatınız güzelleşsin zenginleşsin.. Hem.. simdi başlamazsanız belki de hiç söyleme sansınız olmayabilir..
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Msn İçin YazıLı AvatarLar [Dışarıda KaLmayın, Buyrun]
http://www.msnmania.org/4images/data/media/23/yanliskisi.gifhttp://www.msnmania.org/4images/data/media/23/birresimbinsoz.gifhttp://www.msnmania.org/4i...
acK. demeK sevGi demeK. acK. demeK hayaT demeK acK.demeK mutLuLuk demeK ve bunnaRn he
acK. demeK sevGi demeK. acK. demeK hayaT demeK acK.demeK mutLuLuk demeK ve bunnaRn hebSi bnm demeK. Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
Gidene kal demek zavallılara kalana git demek terbiyesizlere dönmeyene dön demek acizlere hakedene DEFOL demek asillere yakışır
Gidene kal demek zavallılara http://www.izafet.com/images/smilies/smilev.gif hakedene DEFOL demek asillere yakışır ßütün güň oňdāň bā$kā...
//---Bir Demet Bir Oyun Bu Rap Demek Çok Emek Gerek Bu Yolda Düşmemek Gerek Açıldı Bak Yürek Boş Yere Kürek Çekildi Yok Yere Bizim İçin Gurur=Rap Demek
//---Bir Demet Bir Oyun Bu Rap Demek Çok Emek Gerek Bu Yolda Düşmemek Gerek Açıldı Bak Yürek Boş Yere Kürek Çekildi Yok Yere Bizim İçin Gurur=Rap...
Hiçbirşey İçin Geç Kalmayın >>> Duygulanmamak Elde Değil
SENİ SEVDİĞİMİ SÖYLEMEDİĞİM İÇİN UTANIYORUM! ( aşk ve ölüm) vxMPSrszm14

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 10:11 PM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilir veya Buradaki Formu Doldurarak bize iletebilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO