Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » TARİH & YAŞAM » Felsefe


Seçenekler
Empati Nasıl Kurulur
Alt 04-12-2012, 02:59 PM   #1 (permalink)
Lightbulb Empati Nasıl Kurulur

Empati kelime anlamı ile bir başkasının duyguları, içinde bulunduğu durum ya da davranışlarındaki motivasyonu anlamak aynı zamanda içselleştirmektir. İnsanlar arasında empati kurmak biz insanlar için zor bir durumdur. Çünkü karşındakinin o anki ruh hali yada ne düşündüğünü bilmemiz imkansızdır.

Kişi empati kurmak için onu en iyi şekilde algılaması gerekir bir konu anlatıldığında karşındakini kendin gibi düşünerek onu anlayabiliriz ki buda empati oluyor. Empatik kurmak sosyal hayatımız için olumlu yönde manevi bir kazanç saglayacaktır. Empati kurabilmek için illa yaşadığı olayı bizimde yaşamış olmamız gerekmez onu kendi yerimize koyup kendimizi onun yerinde görebiliyorsak yada olaylara onun gözüyle bakabiliyorsak ve doğru bir sekilde anlamış ve empati kurmuşuzdur.

Hayatımızın her alanında empati kurmamız gerekiyor böylece daha güzel, anlayışlı bir toplum olur ve herhangi bir olumsuzluk yaşamadan hayatımıza devam edebiliriz.Bunu en güzel şekilde Nasrettin Hoca dile getirmiştir “ nasrettin hoca bir gün eşşekten düşer ve herkes başına gelir doktor çağırın derler fakat nasrettin hoca doktor değil benim açımdan sadece eşşekten düşmüş biri anlar’’ Diyerek konuyu en açık şekliyle anlatmış olur. Empati kurmak bazılarımız için çok zordur, karşındakini anlamakta güçlük çekeriz buda sosyal hayatımızdan kaynaklanır. Empati kurmak istiyorsak eğer çok iyi bir dinleyici olmamız ve karşımızda ki ne anlatıyor hangi duygu biçimde olduğunu anlamalıyız. Böylece empati kurduğumuz da kişiyi daha olumlu yönlere çekebilir ve doğruyu bulmasında destekleyebiliriz.
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
İşte Aşkta Okulda Sokakta İletişim Nasıl Kurulur - Fatih Polat
İşte Aşkta Okulda Sokakta İletişim Nasıl Kurulur - Fatih Polat - İşte Aşkta Okulda Sokakta İletişim Nasıl Kurulur Kitap Özet Kitap Özet
Empati
http://img258.imageshack.us/img258/240/empatihp3.jpg Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu...
Çocuklarda Empati Nasıl Geliştirilir
Çocuklarda Empati Nasıl Geliştirilir - Empati nedir Bir çocuğa empati kurmasını öğretmek neden önemlidir? Empati kurmayı çocuklarımıza...
kız nasıl avlanır ,nasıl tuzak kurulur
http://www.funpic.hu/files/pics/00034/00034019.jpg
Nano Nedir ve Nasıl Kurulur?
Genel olarak pico ile aynı göreve sahiptir. Ssh üzerinde metinleri düzenlemeye yarar. arama satıra gitme gibi özellikleri mevcuttur. Peki...

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 04:33 PM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO