Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » BİLGİSAYAR & İNTERNET » Facebook


Seçenekler
Facebook Durum Beğendirme
Alt 17-10-2012, 07:29 PM   #1 (permalink)
Thumbs up Facebook Durum Beğendirme

Son zamanlarda facebook durum beğendirme talepleri artmış durumda. İnternette paylaşılan konulardaki durum beğendirme sitelerinin neredeyse hepsi çalışmıyor. Sizlere çalışan durum beğendirme sitelerinin adreslerini ve beğendirmelerin nasıl yapılacağını bu konuda detaylı olarak anlatacağım.

Bu web sitelerinin çalışma mantığından kısaca söz etmek gerekirse; Facebook durum beğendirme sitelerinin hepsi aynı mantıkla çalışıyor. Siteye girdiğinizde “Get access token” butonuna tıklıyorsunuz, açılan sayfada reklam varsa sağ üst köşedeki reklamın saniyesinin dolmasını bekliyorsunuz ve token linkini alacağımız facebook sayfası açılıyor. Token linkini kopyaladıktan sonra durum beğendirme sitesine geri dönüyorsunuz ve token linkini buraya kopyalayıp “Gönder” butonuna tıklıyorsunuz ve karşınıza facebook’ta yazdığınız yazının, eklediğiniz resmin yada herhangi bir iletinizin id’sini girip “AutoLike” veya “Like” butonuna basıyorsunuz. Girdiğiniz id numarasındaki iletinizi hemen beğenmeye başlıyorlar. Bazı sitelerde beğenme limiti 20, bazılarında da 30 olarak sınırlandırılmış. Bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi aşağıdaki resimli anlatımda bulabilirsiniz.

Durum beğendirme uygulamalarını kullanmadan önce şu 3 maddeye mutlaka dikkat edin. Yoksa yaptığınız işlemden bir sonuç alamazsınız.

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşede bulunan “Gizlilik Ayarları” menüsüne girin. Gizlilik ayarlarının linki Anmelden | Facebook budur. Eğer daha önce bu ayardan “Arkadaşlar” veya “Özel” gibi seçenekleri işaretlediyseniz, bu seçeneği “Herkese Açık” olarak değiştirin. Zaten “Herkese Açık” olarak işaretliyse burada değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Ancak “Herkese Açık” seçeneğini göremiyorsanız bu 18 yaşından küçük olmanızdan kaynaklanıyordur. 18 yaş altı kullanıcılar için facebook bu ayarı gizlemiş bulunmaktadır.
  2. Yine facebook hesabınızdan sağ üst köşede bulunan “Hesap Ayarları” menüsüne girin. Hesap ayarlarının linki de https://www.facebook.com/settings?ref=mb budur. Bu menüye ulaştıktan sonra soldan “Aboneler” ayarlarına girin. “Abonelere İzin Ver” seçeneğinin yanındaki “Aboneler herkese açık gönderilerini alır ancak arkadaşın olarak eklenmez. Herkesi ilgilendiren konularda daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve kişisel güncellemelerini sadece arkadaşlarınla paylaşabilirsin.” kutucuğu işaretleyin. Bu kutucuğu işaretledikten sonra hemen altta sarı arka plan şeklinde bir seçenek daha belirir. Bu seçenekte “Abone Araması” seçeneğidir, hemen bu seçeneğin yanında bulunan “Abonelerin seni bulmasına yardımcı olmak için, zaman tünelinin arama motoru sonuçlarında gözükmesine izin ver.” kutucuğunu da işaretleyin.
  3. Facebook profilinize hangi tarayıcıdan girmişseniz, durum beğendirme sitesine de aynı tarayıcı ile girin. Aksi taktirde beğendirme yapamazsınız. Yani İnternet Explorer’la facebook hesabınızı açıysanız yine İnternet Explorer’la beğendirme işlemi yapacağınız siteyi açın. Firefox’la facebook hesabınıza girdiyseniz Firefox’la, Chrome ile facebook hesabınıza girdiyseniz Chrome ile beğendirme uygulaması sitesine girin.
Önemli Not: Yukarıdaki 3 maddeyi anlatılan şekilde uygulamazsanız durum beğendirme sitelerinde yapacağınız işlem geçersiz olur.

Facebook durum beğendirme sitelerinin kullanımı, resimli ve açıklamalı anlatım;

Örnek site olarak şu an için en iyi çalışan beğendirme sitesi olan fb-rebot sitesini seçtim.

Adım 1. http://www.fb-rebot.com sitesini açın ve “Get access token” butonuna tıklayınAdım 2.
Linke tıkladıkdan sonra bir reklam sayfası açılıyor. Sağ üst köşedeki saniyenin dolmasını bekleyin, saniye dolunca “Reklamı Geç” resmine tıklayın.Adım 3.
Reklamı geçtikten sonra facebook sayfası açılacaktır. İşte bize lazım olan kod burada. Burada şunu belirtiyim bazen oyun uygulamaları veya başka uygulamalar çıkıyor, bize gerekli olan resimde gördüğünüz token kodu bu uygulamalara izin verdikten sonra açılıyor. Örnek resimde gördüğünüz gibi kodu kopyalamanız lazım. Yani “access_token=” sonra AAA ile başlayan ve “&expires_in=5043″ koduna kadar olan bölümü.Adım 4.
Token kodumuzu kopyaladık, tekrar http://www.fb-rebot.com sitesine giriyoruz ve kopyaladığımız token kodunu “Access Token” olan bölüme giriyoruz. Kodu gerekli bölüme kopyaladıktan sonra “Gönder” butonuna tıklıyoruz.Adım 5.
Kodu gönderdikten sonra son aşamalara gelmiş oluyoruz. Eğer kodu doğru bir şekilde girdiyseniz resimde gördüğünüz beğendirmek istediğiniz yazı veya resmin “id” numarasını gireceğimiz bölüm karşınıza çıkacaktır.Adım 6.
Şimdi facebook’ta beğendirmek istediğiniz yazının id numarası veya resminizin id numarasını almamız gerekiyor. Yazı id’si almak için sağ üstten isminize tıklayıp profil sayfanıza gidin. Burada yazmış olduğunuz yazının hemen üstünde bulunan “yaklaşık bir saniye/dakika/saat/gün/ay önce” yazısının üzerine tıklayın. Buraya tıkladığınız zaman hata alıyorsanız, facebook’a gidin sağ üst köşeden “Hesap Ayarları” menüsüne girin, soldan “Güvenlik” seçeneğine tıklayın ve “Güvenli Gezinme” seçeneğini kapatın. Durum beğendirmenin çalıştığına örnek olarak facebook hesabımdan yeni bir durum yazısı yazıyorum. Yazı “Ciddimi.com Facebook Durum Beğendirme Konusu” olsun. Yazımızı yazdım “6 saniye önce” yazısının üzerine tıklıyorum. Resimde gördüğünüz gibi yazının “id” numarası burada bu id numarasını kopyalıyoruz.Adım 7.
Kopyaladığımız yazı id numarasını 5. adımda karşımıza çıkan fb-rebot sitesindeki bölüme kopyalıyoruz. Örnek resimde numaranın bazıları silinmiştir, siz numaranın tamamını buraya kopyalayın ve “AutoLike” butonuna tıklayın. Tıklar tıklamaz hemen beğenenler olacaktır. Gördüğünüz gibi “Ciddimi.com Facebook Durum Beğendirme Konusu” yazımı 34 kişi beğendi. Beğenen kişiler 1 dakika içinde yazınızı beğecektir, ben örnek resim almaya biraz ara verdiğimden 46 dakika önce yazıyor.
Eğer resim beğendirmek istiyorsanız resminizin “id” numarasını almanız gerekecektir. Hemen facebook resim id’si almayı sizlere anlatıyım. Beğendirmek istediğiniz resmin üzerine tıklayın ve adres çubuğunda yazılı olan “fbid=” den sonrasını aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kopyalayın. Daha sonra bu facebook resim id numaranızı yine yukarıda anlattığım şekilde kullanarak facebook resim beğendirme işleminizi yapabilirsiniz.Eğer anlattığım tüm işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız sizde benim yapmış olduğum gibi kolayca beğeniler alabilirsiniz.

Çalışan facebook durum beğendirme uygulaması site adresleri;
Kaynak: Facebook Durum Beğendirme | Ciddimi.com
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 30-10-2012, 11:19 PM   #2 (permalink)
Misafir
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

abone nasıl kasılıyor?
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 27-12-2012, 11:09 PM   #3 (permalink)
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

Facebook durum beğendirme için verdiğiniz siteler çalışıyor teşekkürler. Likelo benzeri olan fbroot özellikle çok iyi bir sistemmiş.
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 29-12-2012, 11:56 PM   #4 (permalink)
Misafir
Cool Cevap: Facebook Durum Beğendirme

Facebook Durum Beğendirme ' ye çok ihtiyacım vardı. Sayenizde bir çok durumumu beğendirmeyi başardım. Ellerinize sağlık çok teşekkür ederim...
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 02-01-2013, 06:37 PM   #5 (permalink)
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

Konuda anlattıklarınızı harfiyen uyguladım hiç hata almadan durum beğendirmeyi çalıştırdım. Gerçekten mükemmel çok çok teşekkür ederim paylaşımınız için.
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 14-01-2013, 08:20 PM   #6 (permalink)
Misafir
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

Likelo aboneliği nasıl iptal olur yardım edebilecek var mı arkadaşlar sürekli beğeni yapıyor face profilim durduramıyorum lütfen yardım edin
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 17-01-2013, 11:00 PM   #7 (permalink)
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

Alıntı:
Misafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Likelo aboneliği nasıl iptal olur yardım edebilecek var mı arkadaşlar sürekli beğeni yapıyor face profilim durduramıyorum lütfen yardım edin
Durum beğendirmeyi iptal etmek için izin verdiğiniz uygulamayı profilinizden kaldırmanız yeterli olacaktır.
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 24-01-2013, 06:01 PM   #8 (permalink)
Misafir
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

kardeşim reklamı geçtikten sonra facebook sayfası gelmiyor yapamıyorum yardımcı olur musun?
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 16-04-2013, 09:15 PM   #9 (permalink)
Standart Cevap: Facebook Durum Beğendirme

herkes populerlik peşinde, sahte olsun çamurdan olsun
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Facebook Şifremi Unuttum Facebook Şifresini Geri Almak
Facebook Şifre Değiştirme, Facebook şifrenizi unuttunuz mu? Facebook e-posta adresinizi hatırlamıyor musunuz? Ya da Facebook’ta kullandığınız cep...
facebook :)))
http://img100.imageshack.us/img100/3839/65179543.png http://img100.imageshack.us/img100/9848/73716699.png ...
Facebook Profilleri
http://img105.imageshack.us/img105/4862/153035236c3a7.jpg http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/143052943e.jpg
Bi kaç facebook ameLesi
Facebook amelilikleri - http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/153035236%C3%A7.jpg
Facebook mallıkları.. =)
http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/153075043n.jpg

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

« Facebook Yarışma | - »
Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 04:05 PM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO