Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » GÜNCEL HABERLER » Ekonomi Haberleri


Seçenekler
Küresel Terör Krizi/Erhan Yurdayüksel
Alt 11-03-2010, 02:22 PM   #1 (permalink)
Standart Küresel Terör Krizi/Erhan Yurdayüksel

Küresel Terör Krizi/Erhan Yurdayüksel
Kara para ve terörün Dünya´daki yıllık finansal gücünün 2 trilyon dolara yaklaştığı FATF başkanı tarafından açıklandı.

Açıklanan verilere bakıldığında küresel hasılanın yüzde üçünü kara para ve terör finansmanı oluşturmaktadır.

Dünya´nın değişik bölgelerinde ve özellikle vergi cenneti diye adlandırılan yerlerde kara para aklama ve terör finansmanı arasındaki ilişkiye dikkat çeken FATF başkanı Paul Vlaanderen, ´Genelde kara para aklama işleriyle uğraşanların vergi kaçırma girişimlerinde de bulunduğunu´ belirtmesi konunun önemini net olarak ortaya koymaktadır.

Eldeki verilere göre terör finansmanından dev bir dinazor yaratıldığını anlamamak mümkün değildir.
Bu canavarın beslenmesinde pay sahibi olanlar yaptıklarının cezasını ileride yine terör canavarına yem olmakla çekeceklerdir.

Küresel ekonominin en büyük sorunlarından sayılan, ortalıkta serseri mayın gibi dolaşan terör ve zehir finansmanından oluşan, kara paranın aklanıp piyasalara sürülmesidir.

Özellikle gelişmekte olan ülkelerle vergi cennetleri diye adlandırılan yerler ve buralardaki yasal esneklikler kara paranın küresel ekonominin içinde rahat hareket etmesini sağlamaktadır.

Bugün için yıllık 2 trilyon dolar civarında olan kirli paralar terörü destekleyenler için kazançmış gibi kabul edilse de kontrölden çıkan ve yasa dışı yollardan aklanan kara paralar küresel ekonomide insanlık adına çok büyük sorunlara neden olacaktır.

Yıllardır yaşanmakta olan terör krizinin sebep olduğu olumsuzlukları görmemek, bu yüzden çekilen acılara duyarsız kalmak mümkün mü?

Erhan Yurdayüksel

YeniHaber, Küresel Terör Krizi/Erhan Yurdayüksel
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Çöpçatan / Erhan Yurdayüksel yazıyor
Çöpçatan Yunanistan, Portekiz, İrlanda, Son günlerde gündemi meşgul eden İtalya. Bu ülkelerin içine düştüğü ekonomik krizin çıkmazından...
Astım onu... / Erhan Yurdayüksel yazıyor
Astım onu... Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, dünya ekonomisinin, ´yeni ve daha tehlikeli´ bir sürece girdiği uyarısında bulundu. Avrupa...
Yap! Yapamazsan intihar et! / Erhan Yurdayüksel yazıyor
Yap! Yapamazsan intihar et! Belçika´nın ve Avrupa Birliği´nin (AB) Başkenti olan Brüksel´de neredeyse Dünya´da var olan her milletten yaşayan...
Gün Işığı Vampirleri/Erhan Yurdayüksel yazıyor
Gün Işığı Vampirleri/Erhan Yurdayüksel yazıyor Yazının başlığını okuyunca yeni vizyona giren filmlerden biri falan sanmayın. Son zamanlarda...
Makyajlı Ekonomi Dönemi../Erhan Yurdayüksel
Makyajlı Ekonomi Dönemi../Erhan Yurdayüksel Loş ışıklar altında ağır makyajla güzel göstermeye çalıştıkları ekonomilerini masaya yatıran ülkelerin...

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 10:20 PM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilir veya Buradaki Formu Doldurarak bize iletebilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO