Geri git   Favori Forum - Kapsamlı Bilgi Platformu » TARİH & YAŞAM » DİN Bölümü » Dualar


Seçenekler
Kötünün Şerrinden Korunma Duası
Alt 06-12-2009, 01:17 PM   #1 (permalink)
Standart Kötünün Şerrinden Korunma Duası

insanların şerrinden korunmak için dua - şerrinden koruma duası - kötülerin şerrinden korunmak için dua - zalimin şerrinden korunmak için duaHayatta herkes kendi hakkına razı olmuyor. Başkasının hakkını gasbetme meylinde olanlar da vardır bu âlemde. Böyle zalim kimseler kaba kuvvetlerine güvenirler masum ve kimsesizliklerinden şımarırlar.

Bu gibi kaba kuvvetli kimselere karşı masum adamın elinden gelen tedbirleri aldıktan sonra Allah’a sığınıp ilticada bulunması lâyıkını bulur. Peygamberimiz kaba kuvvetiyle hareket eden zalime karşı şöyle duâ etmeyi tavsiye buyurmuştur:

“Lâ ilâhe illâllahü’l-halîmü’l-hakîym. Sübhânallâhi Rabbi’s-semâvâti’s-seb’i ve Rabbi’l-arşi’l-azîm. Lâ ilâhe illâ ente azze câruke ve celle senâ’ük.”

Baskı ve terörle muhatabını yıldırarak yalan beyânda bulundurmak isteyene karşı Efendimiz şu duâyı da tavsiye buyurmuştur:

“Raditü billâhi Rabben ve bi’l-İslâmi dînen. Ve bi-Muhammedin aleyhisselâmu Nebiyyen ve bi’l-Kur’ani Hakemen.”

“Ben Allah’ı Rab bu hakikat tebdil olmaz.”

Hayatî tehlike olunca inancının zıddını söyleyen insana bir şey lâzım gelmez. Ama hayatî tehlikede olmayan kimse basit tehditlerle inancının zıddını söylememelidir. Bu duâyı okuyarak geçiştirmelidir.
Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap

Benzer Konular
Çok Büyük Bir Korunma Duası
kaza ve beladan korunma dıası - koruyucu dualar - kaza bela duası - kazadan koruyan dua - beladan koruyucu dua
Şerrinden korktum
Allah'ın gazabına müstahak olmuş şeytan insan suretine girip yeryüzünde gezinmeye başlar... Bu sırada günahkâr bir adama rastlar. Günahkâr...
Şeytân ve düşman şerrinden korunmak için
E’ûzü Besmele ve Kul e’ûzü sûrelerini okuyuphttp://www.favorifrm.net/images/smilies/virgs.gif sonra “Allahümme innî e’ûzü bike min azâbil-kabri ve...
Şeytân ve düşman şerrinden korunmak için
E’ûzü Besmele ve Kul e’ûzü sûrelerini okuyuphttp://www.favorifrm.net/images/smilies/virgs.gif sonra “Allahümme innî e’ûzü bike min azâbil-kabri ve...
HIV/AIDS ve Korunma
2000'li yıllara girerken dakikada 11 yeni olgunun aramıza katıldığı çağımızın salgını olarak kabul edilen hastalık, AIDS. İlk defa 1981 yılında...

Hızlı Cevap
Mesajınız:
Seçenekler

Seçenekler
Stil

WEZ Format +2. Şuan Saat: 02:36 PM.
Yasal Uyarı Favori Forum
Favori Forum'da Mp3, Hack, Adult, Warez, Crack, Serial, Full Film, Full Oyun Vs. İllegal İçerikli Paylaşım Kesinlikle Yasaktır.
Logomuzda Kullanılan Maskot Favorifrm.Net 'e Aittir ve TPE Tarafından Tescillidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Sitemiz Forum sitesi olduğu için sitemize kayıtlı üyelerimiz yazı, resim ve diğer materyalleri kontrol edilmeksizin sitemize ekleyebilmektedir. 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda ilgili yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi mail adresine yollayabilir veya Buradaki Formu Doldurarak bize iletebilirsiniz.
Kuruluş : 13/ARALIK/2006
2006 - 2014 Favorifrm.Net Her Hakkı Saklıdır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright ©2000-2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO